Banka Hesap Numaralarımız

+90 532 206 35 84

info@enfamutfak.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   08:30 - 18:30

BLOG
Anasayfa Blog Endüstriyel Mutfaklar ve Ev Mutfakları Nedir

Endüstriyel Mutfaklar ve Ev Mutfakları Nedir

11 Şubat 2020

Endüstriyel Mutfaklar ve Ev Mutfakları Nedir

Endüstriyel mutfak, endüstri alanında yemek yapmak için kullanılan ürünlerin genel adıdır. Sanayi mutfakları genelde yemeği pişirmek için bir ocak ya da fırına sahiptir. Her mutfağın en önemli işlevi yemek yapmak olduğundan ürünlerin eksiksiz ve kaliteli olması yapılacak yemeğin de lezzet ve kalitesini belirleyecektir.

Evlerde aileye yetecek kadar pişirilen yemekler en fazla 8-10 kişilik piştiği için gerekli olan mutfak ekipmanları da küçük boyutlarda olmaktadır. Ancak insanların artık toplu yerlerde yemek yeme alışkanlıklarının artması veya mecbur oldukları durumlarda dışardan yemek yemeleri bir mekanda binlerce insanın aynı anda yemek yemesi endüstriyel mutfak ürünleri gereksinimini doğurmuştur. Endüstriyel mutfak ekipmanları, evde kullanılan mutfaklara kıyasla farklılık göstermektedir. Endüstriyel mutfaklarla ev mutfakları arasındaki fark sadece şekil, şema küçüklük veya büyüklük anlamında değil, kullanılan malzemeler açısında çok büyük farklılıklar göstermektedir. Endüstride kullanılan mutfaklarda, evlerimizde kullanılan mutfak gereçlerinden daha sağlam ve uzun ömürlü ürünler kullanmak akıllıca olacaktır. Çünkü bu tip tabak, çatal ve bardak gibi yemek aletlerinin uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olması aranan en önemli özelliklerdendir. Endüstriyel mutfak binlerce kişinin bir anda yemek yiyebileceği, yüzlerce kişiye bir anda hizmet verebileceğinden dolayı birçok fabrikalarda ve sanayilerde tercih edilir. Bu yüzden, endüstriyel mutfaklar evin mutfaklarından çok farklı veya ayrı bir dizayn gerektiren sistemdir.

Endüstriyel mutfak denince akla ilk gelen markalardan bir tanesi de “Enfa Mutfaktır”. Kullanım alanlarımız genelde otel, cafe, restoran, yemekhane vb. toplu yemek üretimi ve servis hizmeti veren işletmelerde ve büyük siparişler üzerine toplu yemek üreten catering firmalarında yaygındır. Yani çeşit yelpazesinin ve hizmet verilen insan sayısının da fazla olduğu geniş, son derece teknolojik ve çok fonksiyonlu mutfak ürünlerinin kullanımını zorunlu kılan alanlarda markamızın kullanımı daha yaygındır. Bizler, ekipman açısından, malzeme açısından ve hizmet açısından endüstriyel mutfak ve sanayi mutfağını yakından takip ederek ve yenilikleri ürünlerimize yansıtarak kendimizi geliştirmekteyiz.Bu yazı 480 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 532 206 35 84

Bizi Arayın +90 532 206 35 84

Maltepe mahallesi Karacabey sokak No:9 Bayrampaşa/İSTANBUL
+90 532 206 35 84
+90
info@enfamutfak.com

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları Enfa Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sistemleri İth. İhr. San. Ltd. Şti'ye aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ